gry kasynowe
rss search

Pierwsze firmy bukmacherskie

line Pierwsze firmy bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie są stare jak świat, bo przecież tam, gdzie są wygrani i przegrani, tam można się zakładać. Korzenie zakładów sięgają czasów starożytnych, kiedy typowano wyścigi konne i starcia gladiatorów. Na promocję zakładów sportowych największy wpływ miała jednak Grecja. To właśnie ten kraj jest kolebką igrzysk.

Po tym jak powołano do życia związek The FA, bukmacherskie zakłady sportowe zaczęły koncentrować się głównie wokół piłki nożnej i krykieta. Na początku XX w. powstała angielska firma Littlewood Pools of Liverpool umożliwiająca obstawianie wyników rozgrywek futbolowych, a zaraz potem firmy bukmacherskie pojawiły się także w innych europejskich krajach.

Do Polski zakłady przywędrowały w latach 50. XX w., choć dopiero w 1992 roku rozpoczął działalność pierwszy profesjonalny punkt bukmacherski: Totolotek SA. Natomiast w 1999 roku powstał pierwszy na polskim rynku internetowy serwis bukmacherski, Expekt, który do dziś funkcjonuje i cieszy się wielką popularnością.Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

D